מי אני?

Share This:

יוסף קליינר
יוסף קליינר

כשהאדם מגדיר את עצמו קיים הסיכון להסתגר בתוך כותרת, או להצטמצם בתוך הגבולות ההדוקים של תווית אחת. החיים הם הגבול שלנו ואז ממילא אנחנו מוקפים גדר.

והם דווקא החיים שעומדים במוקד העניין שלי, שמעוררים את סקרנותי. החיים בהרבה מגווניהם, בהרבה מביטוייהם, הם מקור ההשראה למחשבה שלי. אפשר להגיד עלי שאני הוגה, שחקן, פסיכולוג, רב, מהפכן, איש חוקים, קומיקאי, נוסטלגי, סופר, קריין, מתורגמן, נונקונפורמיסט, מסורתי, שובר מוסכמות, איש מקשיב, דואג לאדם, איש דתי, נועז, הססן, רגשן, פרוטו-מדען, הרפתקן אינטלקטואלי… החיים הם ההגדרה שלי.

אני רוצה לשתף אותך בכמה ממחשבותיי, מספקותיי, מאמונותיי.

אני רוצה להזמין אותך לדו-שיח הזה, הכל-כך מוכר והכל-כך מוזר, בו אני מציע לך את האותיות ואתה מציע, ואת מציעה, את העיינים, דו-שיח בו אני כותב ואת קוראת אותי, ואתה קורא אותי. ואולי גם תהיה תגובה, ממך, ממני.

כאן תוכלו למצוא רעיונות, דעות, דת, פסיכולוגיה, עצות, שאלות, הומור, רוחניות, מציאותיות, הרפתקאות ספרותיות, משלי חיים, פגיעות במטרה וטעויות.

כאן לא תוכלו בכלל למצוא לא פילוסופיה מהמזרח הרחוק, לא מסטיקה ולא דעות אזוטריות. לא תמצאו את האמת על החיים (כאילו שיש רק אמת אחת ודרך חיים אחת ויחידה לכל אחד מאתנו!), גם לא תמצאו לא הגדת עתידות, לא הורוסקופים, לא פתרונות אינסטנט, לא פתרונות אולטימטיביים, לא פתרונות המתאימים לכל… לא תמצאו בכלל פתרונות, נראה לי.

מה שכן תוכלו למצוא כאן הם שערים וחלונות אל המחשבה והנפש.

כאן תמצא, כאן תמצאי, מקור שופע שאני רוצה לשתף אתך ושתוכלו לשתף הלאה עם אחרים.

מי אני? נולדתי בארגנטינה. חייתי שם וגם בצ'ילה, גם בארץ וגם בצרפת. אני פסיכולוג, רב, שחקן, סופר, קריין. אני חולם ומנסה בד בבד להישאר עם הרגליים על הקרקע.

אני בן, כבר יתום, אני אח, אני איש של אשה, אני אב, אני חבר.

ובשבילך, אני הוא זה שהולך ומקבל צורה ככל שהקריאה מתקדמת.

ברוך הבא, ברוכה הבאה, וברוך הבא אני אל הדו-שיח שלנו!

יוסף

תגובה אחת בנושא “מי אני?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *