אני, אזרח, רוצה לראות

Share This:

‮כשיש קמפיין בחירות אני רוצה לשמוע מה כל מפלגה מציעה, אני רוצה לשמוע מה כל מפלגה מוכנה לעשות, מסוגלת לעשות, רוצה לעשות, יכולה לעשות. אני רוצה לשמוע את המנהיג שיש בכל מפלגה ולא את הקול המזלזל באחרים.‮

‮אבל את זה אני לא שומע במערכת הקמפיינים, במערכת הבחירות שלנו עכשיו. למעשה זה משהו שחוזר על עצמו כבר הרבה קמפיינים. אנחנו רק שומעים מה שאין למפלגה השניה. לא מה שהמפלגה הזו או האחרת באמת מציעות. מעטות הן אלה שאומרות זה מה שאנחנו נעשה. ישנן, אבל מעטות. לרוב זה "אל תצביעו לשני כי הוא אסון".

‮ הקמפיין האחרון שמשיקה עכשיו רשימת "המחנה הציוני" הולכת בדיוק לפי הדגם הזה: פראייר, רק פראייר מי שמצביע ביבי. והוא קמפיין שמזלזל לא רק בביבי. מזלזל בציבור עצמו. מזלזל ביכולת החשיבה של הציבור, ביכולת הבחירה של הציבור, בהבנה של הציבור, ובעיקר מזלזלת באלה שכן יצביעו ביבי. מה שרשימת "המחנה הציוני" אומרת זה "מי שחושב אחרת, מי שלא חושב כמוני, לא שווה, הוא פראייר".

‮מנהיג צריך להוביל, מנהיג צריך להראות, מנהיג צריך להיות מורה דרך, מנהיג צריך להציע, מנהיג צריך לעשות, מנהיג צריך לבנות. אבל אם כל הקמפיין מתבסס למעשה על הכפשת השני, על "רק לא ההוא" (במקרה זה,  ביבי), על "אל תצביעו לו" (ואז נשארים רק אנחנו), על "זה מה יש", אז מנהיג כזה, מנהיגים כאלה, מפלגה כזאת, הם לא משהו שאני רוצה לראות בשלטון.
‮הם לא מי שאני רוצה שיובילו אותי בארבע השנים הבאות. מישהו שלא מראה לי, שלא מציג בפניי, מה שהוא באמת יכול לעשות. למה שאבחר בו?

‮אני לא יודע עדיין במי אבחר: קשה מאוד לבחור כי למעשה רוב המסרים של כמעט כל המפלגות הם מסרים שליליים. אבל המקרה של רשימת "המחנה הציוני" הוא באמת מקרה של ריקנות מוחלטת. של: אין לנו מה להציע חוץ מזה ש"אל תצביעו בעד ביבי".

‮אז נניח שיצליחו בקמפיין. נניח שביבי לא יהיה בשלטון והם כן. אז מה יעשו? קיום הבטחת הבחירות שלהם היא להדיח את ביבי. אוקיי. הדיחו. ואז מה?

‮אני רוצה מפלגה שמובילה. אני רוצה מנהיג שיוביל. אני רוצה קמפיין שיגיד מה כן יעשו ולא שמזלזל ביריב. ובעיקר קמפיין שלא מזלזל בציבור הבוחרים.

‮אנחנו המונהגים לא טמבלים. קצת כבוד לנו. לא קצת, הרבה כבוד לנו. זה בשבילנו שאתם שם. גם מפני שאנחנו בחרנו בכם. מנהיגים שלנו. מי שלא יהיה.

‮אתם שם בשבילנו. אנחנו בחרנו אתכם כדי שתנהיגו אותנו ולא כדי שתשחקו משחקים קטנוניים.
‮אז אנא מכם, בנו לכם מצע, בנו לכם אידיאולגיה, בנו לכם הצעה מעשית של מה שתעשו והציגו לנו את כל זה במקום לבזות את הציבור, במקום לבזות את אזרחי ישראל באמירות זולות, לא מחושבות, חסרות טעם ושמלמדות עד כמה שאתם לא מנהיגים ועד כמה שאתם לא ראויים להיות בכנסת או להיות בממשלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *